Hacamat Bölgeleri

Omuzlar ve Göğüs: Bu bölgeye yapılan hacamat yüksek tansiyon, baş ağrısı, baş dönmesi, akciğer hastalıkları, saç dökülmesi ve kepeğe, kireçlenmeye, boyun fıtığı, hormon dengesizliği, kol ve omuz ağrılarına iyi gelir.
Bel: Bel bölgesi hacamatı bel ağrısına, idrar kaçırmaya, böbrek ve üreme organı hastalıkları ile bel fıtığına iyi gelir.
Kafa Arkası: Kafa arkasından yapıldığında ise kulak ağrısı, ruhsal ve psikolojik bozukluklar, baş ağrısı, baş dönmesi, ağız içi yaraları, kafa derisindeki egzama ve sedef, saç dökülmesi, diş eti hastalıkları, göz-göz kapağı ve burun hastalıklarına iyi gelir.
Ense Çukuru Altı (Boyun) : Ense çukur altına yani boyna yapıldığında ağız kokusuna, gözdeki arpacığa ve ödeme, diş ve diş eti hastalıklarına, lenf bezi ve tiroid hastalıklarına iyi gelir.
Kürek Kemikleri Altı: Bu bölgeye yaptırılan hacamat bel fıtığına, karın ağrısına, mide-dalak ve karaciğer hastalıkları ile bel ağrısına iyi gelir.
Kürek Kemikleri Arası: Kürek kemiklerinin arasına , tam ortaya değil biraz yukarısına yaptırılacak hacamat kalp, pankreas, akciğer ve safra kesesi hastalıklarına iyi gelir.
Kulakların Altı ve Biraz Arkası: Bu bölge hacamatı baş ağrısına, kulak-burun-boğaz hastalıklarına, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına, baş titremesine, ön ve köpek dişlerine iyi gelir.
Ayak Bileği Dış Kısmı: Gut ve fil hastalığına, siyatik ve varise bu bölgeye yaptırılan hacamat iyi gelir.
Ayak Bileği İç Kısmı: Basura ve adet düzensizliğine ayak bileğinin iç kısmına yaptırılan hacamat iyi gelir.
Baldırlar: Baldırların arka kısmına yapıldığında idrar yolları ve böbrek hastalıklarına, yüksek tansiyona, sedef ve fil hastalığına, baldır ve ayak ağrılarına iyi gelir.
Dizlerin İç ve Dış Kısımları: Dizlerin iç ve dış kısımlarına (üstü ve altına) yapıldığında diz ağrısına, diz hastalıklarına, varise, adet düzensizliğine, basura, ayak yaralarına, böbrek-mide-karacağer ve safra kesesi rahatsızlıklarına iyi gelir.
Kuyruk Sokumu: Bu bölgeye yaptırılacak hacamat fil hastalığına, basura, adet düzensizliğine ve prostata iyi gelir.

Hacamat Hakkında

İlk Kez Hacamat Yaptıracaklar!

İlk kez hacamat yaptıran bazı kişilerde hafif vücut ağrısı neden olur?
1-Çoğunlukla 40 yaş üzeri daha önce hiç hacamat yaptırmamış hastalarda vücut o güne kadar hiç görmediği bir şeyle karşılaşmıştır ve tepki verir.
2-Kan dolaşımının toksik tıkanıklardan dolayı yavaş olduğu bölgeler birkaç dakika içinde hızlı bir dolaşıma kavuşmuştur buda vücudu saşkınlaştırır ve ağrı olarak tepki verir.
3-İlk seans hacamattan sonra bazı bölgelerde oluşan ağrılar organların tepki vermesi sonucu iyileşme işaretidir.
4-Kişide olan D vitamini eksikliğinin işareti olabilir.
5-Hadisi serifte; "Şeytan sizin kan damarlarınızda dolaşmaktadir" buyurulmaktadır. Hacamat gibi sünnet olan manevi bir rahatlama onlarin işine gelmez ve tepki olarak ağrılar oluşabilir. Bazı kişilerde oluşabilen bu ağrılar kısa süreli, geçici ve hafif ağrılardır. Biiznillah şifa işaretidir.

Hacamat ne zaman yapılır?

Hacamat yaptırmanın belli günleri vardır.
Bu günleri mevsim, ay ve haftanın günleri olarak hem tıbbi hemde dini yönünü Hadis-i Şerifleri esas alarak yazmaya çalıştık.
Mevsim olarak yılın 12 ayı istenildiği ve gerekli olduğu durumda yapılır.
Ömründe hiç hacamat yaptırmamış bir kimse daha faydalı diye uygun olan hacamat mevsimini veya hicri takvimi beklemek yerine ilk fırsatta yaptırması daha uygundur.
Zira uygun günün gelmesini beklemek kanda bulunan mevcut toksit maddelerin yayılmasına sebep olur.
Ayrıca sıcaklar bastırdığında yaz aylarında özellikle sıcak memleketlerde ikamet edenlere hacamat çok tavsiye edilir. Hem sıcak memlekette ikamet edip hemde yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunanlar sadece yaz ayında her ay yaptırsalar yeridir.
Kış aylarında yapılan hacamat ise bilhassa grip, nezle, soğuk algınlığı gibi bağışıklık sistemi zayıf veya stresli ortamlarda çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı en iyi korunmayı sağlar.
Eğer hacamat hastalık tedavisi için yapılacaksa mevsim, ayın günleri ve haftanın günlerinin hiç bir önemi yoktur. İlk fırsatta yaptırmak daha uygundur.
Hicri Ay olarak hacamat Sünnet olan en faydalı günler; 17, 19 ve 21. günlerdir.

Hacamat'ın Faydaları Nelerdir?

Hacamat Nedir?

Personel

Konusunda uzman, profesyonel ve bu işin eğitimini almış ekibimizle hizmet veriyoruz.

Ekipman

Hacamat tedavisindekullandığımız ekipmanlarımızın sterilizasyonu en hassas olduğumuz konudur.