Hacamat

Hacamatın kelime anlamı etimoloji anlamı olarak hicame kelimesinden türemiş olup Arapçada He Came emme anlamına gelir.
Önceden Resulullah aleyhissalatu vesselam döneminde hacamat boynuzla emilerek yapıldığı için emme tedavi şeklinde literatüre geçmiştir. Daha sonra Osmanlı'da osmanlıcanın ve Türkçe'nin birleşimi ile beraber Hicame kelimesi Hacamat'a dönüşmüştür.
Bedende 40 tane hacamat yapılacak olan nokta vardır. Bunların 3 tanesi TARAMA olarak nitelendirdiğimiz bölgelerdir. Sırttan, kafadan ve ayaktan yapılır.
Sırttan başlamasının nedeni şudur; kalp, karaciğer ve akciğer kan ile alakalı 3 tane önemli organ vücudun ana tıkanıklık noktalarıdır ve bir şeyleri temizleyemediği ve toksik maddeleri dışarı atamadığı zaman başta C7 dediğimiz bölge (ki burası bedenin çöp kovasıdır), sonra kuyruk sokumu daha sonra da kahil dediğimiz bu üç ana noktada zehirleri toksik maddelerin dışarıya göndermeye çalışır. Kişinin hangi rahatsızlığı olursa olsun bu üç seans tarama hacamatı na yaptırmadan hacamatla hastalıkları tedaviye geçmemelidir.

Hacamat Hakkında

İlk Kez Hacamat Yaptıracaklar!

İlk kez hacamat yaptıran bazı kişilerde hafif vücut ağrısı neden olur?
1-Çoğunlukla 40 yaş üzeri daha önce hiç hacamat yaptırmamış hastalarda vücut o güne kadar hiç görmediği bir şeyle karşılaşmıştır ve tepki verir.
2-Kan dolaşımının toksik tıkanıklardan dolayı yavaş olduğu bölgeler birkaç dakika içinde hızlı bir dolaşıma kavuşmuştur buda vücudu saşkınlaştırır ve ağrı olarak tepki verir.
3-İlk seans hacamattan sonra bazı bölgelerde oluşan ağrılar organların tepki vermesi sonucu iyileşme işaretidir.
4-Kişide olan D vitamini eksikliğinin işareti olabilir.
5-Hadisi serifte; "Şeytan sizin kan damarlarınızda dolaşmaktadir" buyurulmaktadır. Hacamat gibi sünnet olan manevi bir rahatlama onlarin işine gelmez ve tepki olarak ağrılar oluşabilir. Bazı kişilerde oluşabilen bu ağrılar kısa süreli, geçici ve hafif ağrılardır. Biiznillah şifa işaretidir.

Hacamat ne zaman yapılır?

Hacamat yaptırmanın belli günleri vardır.
Bu günleri mevsim, ay ve haftanın günleri olarak hem tıbbi hemde dini yönünü Hadis-i Şerifleri esas alarak yazmaya çalıştık.
Mevsim olarak yılın 12 ayı istenildiği ve gerekli olduğu durumda yapılır.
Ömründe hiç hacamat yaptırmamış bir kimse daha faydalı diye uygun olan hacamat mevsimini veya hicri takvimi beklemek yerine ilk fırsatta yaptırması daha uygundur.
Zira uygun günün gelmesini beklemek kanda bulunan mevcut toksit maddelerin yayılmasına sebep olur.
Ayrıca sıcaklar bastırdığında yaz aylarında özellikle sıcak memleketlerde ikamet edenlere hacamat çok tavsiye edilir. Hem sıcak memlekette ikamet edip hemde yüksek tansiyon rahatsızlığı bulunanlar sadece yaz ayında her ay yaptırsalar yeridir.
Kış aylarında yapılan hacamat ise bilhassa grip, nezle, soğuk algınlığı gibi bağışıklık sistemi zayıf veya stresli ortamlarda çalışanların sık sık yakalandığı kış hastalıklarına karşı en iyi korunmayı sağlar.
Eğer hacamat hastalık tedavisi için yapılacaksa mevsim, ayın günleri ve haftanın günlerinin hiç bir önemi yoktur. İlk fırsatta yaptırmak daha uygundur.
Hicri Ay olarak hacamat Sünnet olan en faydalı günler; 17, 19 ve 21. günlerdir.

Hacamat'ın Faydaları Nelerdir?

Hacamat Hangi Bölgelere Yapılır?

Personel

Konusunda uzman, profesyonel ve bu işin eğitimini almış ekibimizle hizmet veriyoruz.

Ekipman

Hacamat tedavisindekullandığımız ekipmanlarımızın sterilizasyonu en hassas olduğumuz konudur.